حذف منو در اندرویدبه نظر می‌رسد که گوگل می‌خواهد در نسخه‌ جدید به‌روزرسانی سیستم عامل اندروید که به‌زودی با نام Android N عرضه می‌کند، طرح جدیدی برای دسته‌بندی اپلیکیشن‌های موجود روی دستگاه کاربر ارایه بدهد. این طرح، در صورت اجرایی شدن، برای کاربری آسان‌تر اپلیکیشن‌ها صورت خواهد گرفت و احتمالا در نسخه‌ی جدید اندروید شاهد آن خواهیم بود.

 

 

سیستم عامل‌های اندروید و iOS هرکدام شیوه‌ی متفاوتی برای نمایش اپلیکیشن‌ها به کاربر دارند. در دستگاه‌های iOS تمام اپ‌ها روی صفحه‌ی اصلی هستند و کاربر این امکان را دارد که آن‌ها را فولدر بندی کند تا منظم‌تر قرار بگیرند. اما در سیستم‌عامل اندروید تمام اپ‌ها از طریق وارد شدن به منو قابل دسترس هستند.

اما با توجه به ویدیوهایی که اخیرا گوگل روی صفحه‌ شبکه های اجتماعی منتشر کرده، گمان می‌رود که می‌خواهد تغییراتی در این ویژگی موجود در سیستم عامل‌های اندرویدی ایجاد کند. در این ویدیوها خبری از منوی اپلیکیشن‌ها نیست و به نظر می‌رسد که حالا گوگل می‌‌خواهد اپ‌ها را مانند iOS روی صفحه‌ی اصلی نمایش بدهد و منو را کلا از سر راه بردارد.

البته «حذف منو» در Android N تنها یک احتمال است که تا به این لحظه از طرف هیچ منبع رسمی‌ای تایید نشده. اما علاوه بر گوگل، سامسونگ و ال جی هم اقدام مشابهی را انجام داده‌اند؛ این شرکت‌ها هم در گوشی‌های‌شان گزینه‌ای را به طور انتخابی در اختیار کاربر قرار داده‌اند تا در صورت تمایل، واسط منو را برای دسترسی به اپ‌ها حذف کنند.

درضمن برای طراحی سایت نسخه جدید از json  را ارائه می دهد که طراحان سایت و برنامه نویسان به راحتی هر چه تمام تر بتوانند اپلیکیشنهای خود را به صورت آنلاین از سرور مورد نظر دریافت یا بفرستند.

عضویت در خبرنامه