یکی از بخش های سئو تعیین دامنه مناسب است. دامنه ای که با الگریتم های گوگل همخوانی داشته باشد و علاوه براین برای مشتریان جذاب باشد به همین خاطر باید در انتخاب دامنه سایت دقت داشته باشیم وبهتر است با یک سئوکار مشورت کنیم.

چگونه قدرت یک دامنه امتیاز بندی میشود؟

سایت هایی مانند سایت moz مقدار قدرت دامنه را برپایه 100 نقطه با مقیاس لگاریتمی محاسبه میکنند البته باید توجه داشته باشید که پیشرفت از نقطه 20 به 30 راحت تر از پیشرفت از نقطه 70 به 80 است.

قدرت دامنه از چه طریقی پیدا میشود؟

شما میتوانید برای محاسبه ی مقدار قدرت دامنه از سایت هایی مانند Open Site Explorer و یا از نوار ابزار Moz Bar استفاده کنید. کمپانی موز همه معیارهای سنجش قدرت آنالیز خود را در ابزاری به نام Mozscape API قرارداده است.

تعریف تخصصی قدرت دامین

قدرت دامنه یک مقدار متریک است که الگوریتم محاسباتش را Moz تعیین کرده است و عملکرد این فاکتور شبیه به صفحه رنک گوگل درنتایج جست وجوی موتور های جستجوگر است. این فاکتور براساس داده هایی از Mozscape و ازداده هایی مثل تعداد بک لینک و ده ها فاکتور دیگر تعیین میشوند. این فاکتور یک مدل ماشینی برای فهمیدن و پیش بینی و یا یافتن الگوریتمی که بهترین ارتباط را با رتبه بندی هزاران نتایج جستجو دارد استفاده می‌شود. خوب است از قدرت صفحه و قدرت دامنه به عنوان معیار مقایسه درهنگام جستجو تعیین کرد که کدام سایت یا صفحه از قدرت بیشتری دارد. باید توجه داشته باشید که قدرت یک مقدار سطحی است و سطح قدرت شما نسبت به دیگر رقیبانتان تعیین میشود.

چگونه قدرت دامنه را بهبود ببخشیم؟

برخلاف فاکتورهای دیگر سئو سایت دامنه رامیتوان به صورت مستقیم تغییرداد. قدرت دامنه از فاکتور های مختلفی تشکیل شده است که هرکدام تاثیری درقدرت دامنه دارد. از آنجا که گوگل فاکتورهای بسیاری درحساب یک سایت به کار میگیرد یک فاکتور قدرت دامین باید فاکتورهای زیادی را شامل میشود. بهترین راه برای بهبود قدرت دامین سایت ، بهبود سئو کلی سایت می‌باشد.

عضویت در خبرنامه