افزایش اعتبار سایت

همه ی ما تاکنون درباره اعتبار ( قابل اعتماد بودن ) یک صفحه شنیده ایم و میدانیم که تاثیر مثبتی بر سئو سایت خواهد داشت ولی آیا مفهوم درستی ازآن را درک کرده ایم؟

اعتبار صفحه چیست؟

اعتبار صفحه را میتوان احتمال معرفی سایت شما به کاربران توسط گوگل درنظر گرفت که با یک عدد بین 1 تا 100 تعریف میشود.صفحه ای که درصفحات اول گوگل قرار میگیرد اعتبار زیادی دارد و صفحه ای که اعتبار پایینی دارد در گوگل قرار نمی گیرد یا صفحات آخر گوگل رابه خود اختصاص می دهد. توجه داشته باشید که این اعتبار برای هرصفحه سنجیده میشود نه برای هرسایت.

اعتبار صفحه چگونه محاسبه میشود؟

به دلیل زیاد بودن عوامل تاثیرگذار تعیین اعتبار صفحه کار مشکلی است. تاثیرگذارترین این عوامل محتوی متنی مناسب، لینک های خارجی صفحه و تگ کردن تصاویر هستند. اشتراک گذاری مطالب در شبکه های اجماعی و لینک کردن به سایت نیز اعتبار یک صفحه را افزایش میدهند.

راه های افزایش اعتبار صفحه

1. همکاران خود را بشناسید: رقیبان خود را با استفاده از متورهای جستجو پیدا کنید و با آنها ارتباط دو طرفه ای برقرار کنید، لینک های سایت همدیگر را در سیات خود قرار دهید و درمورد یکدیگر مطلب بگذارید و نظر دهید.

2. پربارکردن و افزایش کیفیت محتوا: کیفیت محتوا تاثیر زیادی بر بهینه سازی دارد هنگامی که شما محتوای سایت خودرا پربارتر و باکیفیت تر می کنید گوگل و سایر موتورهای جستجو رضایت مندی کاربرانتان را خواهند فهمید و اعتبار صفحه شمارا بالا خواهند برد.

3. استفاده از تگ عکس: در گذشته گوگل اهمتی به عکس نمی داد ولی در حال حاضر چنین نیست با برچسب گذاری عکس ها (alt tag) میتوانید اعتبار سایت خود را افزایش دهید.

4. مطالب را به روزرسانی کنید: برخی به اشتباه فکر می کنند قدیمی بودن یک مطلب به اعتبار صفحه می افزاید در صورتی که چنین نیست، شما روزنامه ای را تصور کنید که چند ماه ازتاریخ انتشار آن میگذرد آیا چنین روزنامه ای اعتباری دارد؟ مطالب سایت شما نیز مانند این روزنامه است.

 

با رعایت اصول بالابه صفحه سایت خود اعتبار بیشتری بدهید و سایت خودرا مطرح کنید.

عضویت در خبرنامه