افزونه سئو وردپرس

نام این افزونه بهینه سازی WordPress SEO است. این افزونه کاملا رایگان است ولی درهنگام استفاده ازآن حس میکنید که دارید از افزونه های پولی وردپرس استفاده میکنید. مزایای استفاده از WordPress SEO 1. آنالیز کلمات کلیدی شما: فرض کنید میخواهید نوشته ای در وردپرس خود با موضوع طراحی سایت بگذارید این افزونه میتواند کلمات کلیدی مرتبط بااین موضوع را شناسایی کند و به شما نمایش دهد و شما میتوانید با استفاده ازاین کلمات کلیدی درمتن به سئو سایتتان کمک کنید. درانتها این افزونه به شما نشون میدهد که چه مقداردر جایگذاری کلمات کلیدی موفق بودید.

2. بهینه سازی پیوند یکتا وردپرس: از دیگر امکانات این افزونه امکان بهینه سازیURL صفحات سایت می باشد. شما به کمک منویی که این افزونه پس از نصب خوددر پیشخوان سایت شما می سازد و انتخاب گزینه Permalinks ازاین منو میتوانید تنظیمات مربوطه را انجام دهید.

3. ساخت نقشه سایت XML: ازنکاتی که در بهینه سازی سایت خود باید توجه کنید گذاشتن یک نقشه سایت کامل و استاندارد برای پیدا کردن تمامی صفحات سایتتان توسط موتورهای جستجوگر است. بعضی ها هنگام ارسال یک نوشته جدید به سایتشان این موضوع رافراموش میکنند که آدرس آن رابه نقشه سایت خود اضافه کنند. با اضافه کردن آدرس به نقشه سایت باعث میشوید کسانی که مطالب شمارا کپی میکنند به سایت شما لینک شوند که این امردر سئو مهم است. افزونه WordPress SEO این قابلیت را دارد به صورت خودکار یک نقشه XML برای سایت شما طراحی کند و هر تغییراتی که شمادر سایتتان انجام دهید این افزونه روی نقشه XML شما نیز انجام میدهد.

4. سفارشی کردن فید ( RSS ) سایت: اگر میخواهید درفید یا خوراک وردپرسی خود، به اول هرنوشته یا انتهای آن محتوایی اضافه کنید نیازی به نصب افزونه دیگری ندارید. دراین افزونه بوسیله گزینه RSS که درمنوی آن که درپیشخوان سایت وردپرسی شمااضافه شده است می توانید این کاررا انجام دهید.

5. سئو صفحه بندی ها: گوگل برای شناسایی و اعتبار بخشی به صفحه های سایتتان برخی عوامل را معیار قرار میدهد مانند برچسب ها، دسته بندی ها و... . ازخاصیت هایی که گوگل معیار قرار می دهد، rel=next و rel=prev می باشد. افزونه WordPress SEO این امکان رابه شما میدهد که صفحات سایت شمابه صورت خودکاراز این خاصیت استفاده کنند.

6. نمایش مکان فعلی کاربر: ازروش های معرفی سایت خودبه موتور های جستجوگر این است که بگویید این صفحه مطعلق به کدام بخش است. در سایت پانید وب این روش به خوبی به کارگرفته شده. این امر علاوه برمعرفی صفحات به موتورهای جستجوگر به کاربران نیز کمک می کند تادر صورت نیاز نیازبه سایر بخش های سایت به راحتی ازآن ها استفاده کنند.

7. پاک سازی سرایند صفحات وب( Head ) : همان طورکه میدانید در قسمت Head صفحاتی که وردپرس می سازد برخی قسمت هاممکن است مورد نیاز نباشند و وجود آن ها تنها حجم صفحاتتان را زیاد میکند و این امر موجب دیر لود شدن سایت، کم شدن ارزش سایت و حتی کاهش رضایت کارمندانتان شود. این افزونه قابلیت پاک سازی سرآیند صفحات وب رابه شما میدهد. 8. ایجاد Canonical برای صفحات: از دیگر امکانات این افزونه توانایی ایجاد تگ canonical در صفحات سایت شماست. موتور های جستجوگر این قابلیت را برای مشخص کردن صفحات اصلی سایت پیشنهاد کرده اند. شما بااستفاده ازاین افزونه می توانید در صفحات مورد نظرتان ازتگ Canonical اسفاده کنید.

9. بهینه سازی برای شبکه های مجازی: اگر میخواهید هنگامی که مطالب شما توسط کاربرانتان در شبکه هایی مانند فیس بوک و گوگل پلاس و... به اشتراک گذاشته میشود، به بهترین شکل ممکن نمایش داده شود ازاین افزونه استفاده کنید. به عنوان مثال این افزونه تصویر شاخصی ازهر مطلب مشخص می کند و هنگام انتشار مطلب تصویر مربوطه رانمایش می دهد با این کاراز انتشار تصاویر بیهوده جلوگیری میکنید.

10. امکان مهاجرت از دیگر افزونه های سئوبه WordPress SEO: بعضی ازکاربران هنگام نصب وردپرس خود یکی ازافزونه های بهینه سازی رانصب کرده اند و الآن می ترسند هنگام مهاجرت ازآن افزونه به افزونه دیگر تنظیمات آن ها برای نوشته ها ازبین برود و رتبه سایتشان کاهش یابد اما باید بگم که افزونه WordPress SEO دربخش Import و Export میتوانید از افزونه های معروف HeadSpace2 و All-in-One SEO به این افزونه مهاجرت کنید.

11. امکان استفاده در وردپرس چند سایته: اگرشما ازامکانات وردپرس چند کاربره یا بهتر است بگوییم ورد پرس چند سایته استفاده می کنید بااستفاده ازاین افزونه میتوانید برای بهینه سازی سایت های خود یکجا استفاده نمایید. همانطور که متوجه شدید افزونه WordPress SEO به تنهایی کارهای چند افزونه را انجام میدهد و همان طور که دراول مقاله گفتم این یک افزونه رایگان است و این یعنی شما بایک افزونه رایگان میتوانید کار چند افزونه پولی راانجام دهید و این یک صرفه جویی اقتصادی است.

 

عضویت در خبرنامه