تغییرات الگوریتم گوگل

همانطور که می دانید گوگل یکی از محبوب ترین موتور های جست وجو در سراسر دنیاست و روزانه میلیون ها نفر برای جست و جوی اطلاعات به آن رجوع می کنند. بنابرین در اولین قدم میبایست این حجم بالای اطلاعات را دسته بندی و ذخیره کند تا در نهایت بتواند اطلاعات صحیح را به دست مخاطب برساند.

 

موتور جستجوگر گوگل

برای تنظیم و دسته بندی اطلاعات لازم است تا از الگوریتم ها و توابع ریاضی خاصی استفاده کند. موتور جستجوگر گوگل از این الگوریتم ها در بهینه سازی و سئو استفاده می کند. سازوکار این الگوریتم ها در گوگل به این صورت است که داده ها را جمع اوری و ذخیره می کند و در نهایت انها را دسته بندی کرده و نگهداری می کند.

 

تا زمانی که کاربر چیزی را جست و جو کرد، الگوریتم درمیان تمام اطلاعاتش ، به دسته بندی ها رجوع کرده و اطلاعات مورد نظر را به عنوان خروجی مناسب به کاربر نمایش می دهد. بدیهی است که همه افراد میخواهند زمانی که کاربر اطلاعاتی را در زمینه فعالیت آنها در اینترنت جست وجو می کند جستجوی کاربر از طراحی سایت او انتخاب شود و طراحی وب سایت او برای کاربر به نمایش گذاشته شود. بنابراین رقابت شدیدی در زمینه در میان وب سایت ها شکل گرفته و هرکدام می کوشند تا رتبه بالاتری در موتور جست و جوی گوگل به دست بیاورند.

 

الگوریتم گوگل از فاکتور کلمات کلیدی استفاده میکند با توجه به میزان تکرار کلمات کلیدی در یک صفحه موتور جستجوگر گوگل به صفحه امتیاز می دهد و همین امتیاز است که در جستجوهایی که توسط کاربران انجام میشود رتبه سایت را نمایش میدهد. قطعا قرار گرفتن در رتبه های اول جستجو برای مدیران و ادمین های وب سایت خیلی زیاد اهمیت داررد زیرا این موضوع با بازدید افراد از سایت ها نسبت مستقیم دارد یعنی هر چه در رتبه ی بالاتری باشید افزایش بازدید و بالا رفتن ترافیک سایت را به همراه دارید.

 

از این رو تغییر الگوریتم گوگل امری بدیهی است و گوگل برای جلوگیری از کلک هایی که وب سایت ها میزنند را از نتایج جست و وجو حذف کند. دلیل این کار آن است که گوگل در تلاش است تا همواره اطلاعات متناسب با جستجوی کاربر را به دستشان برساند نه اطلاعات بی ارزشی که هیچ کاربردی برایشان نخواهد داشت .

 

 

 

عضویت در خبرنامه