شبکه اجتماعی در سئو

شبکه های اجتماعی مجموعه اعمالی مانند لینک، لایک، ریتویت، اشتراک گذاری مطالب و … است که درون یک شبکه اجتماعی برای شناخته تر شدن شما انجام میشود؛به عبارت دیگر از آنجایی که گوگل به سایت هایی که در شبکه های اجتماعی محبوب هستند، نگاه ویژه تری دارد، هر سیگنالی که از شبکه های اجتماعی دریافت میشود به نحوی بر رتبه بندی سایت شما اثر دارد.

 

لازم است بدانید که در مدیریت سایت، تولید محتوای خوب و دریافت سیگنال مثبت از شبکه های اجتماعی ، بهترین نتیجه را برای سایت شما به ارمغان خواهد آورد.در نتیجه سایت هایی که در نتیجه ی جستجوهای موتور های جست و جو رتبه های بالا دارند از آن دست سایت هایی هستند که علاوه بر تولید حجم زیاد محتوای مناسب و مفید با فعالیت مسمر ثمر در شبکه های اجتماعی، سیگنال های مثبتی از این شبکه ها دریافت کرده اند. در فوریه ۲۰۱۳ سئو گوگل اریک اشمیت اعلام کرد که:در نتایج جستجو اطلاعات سعی می شود که به صورت آنلاین اعتبار سنجی شوند و حساب های کاربری معتبر نسبت به حساب های کاربری فاقد اعتبار در رده های بالاتر قرار گیرند که نتیجه آن این است که کاربران بصورت طبیعی روی نتایج بالاتر بیشتر کلیک می کنند.

 

پس منطقی است که گوگل به سیگنال های آمده از حساب های معتبر، بیشتر از حساب های فاقد تعداد زیادی دنبال کننده اعتبار می دهد.

 

 

عضویت در خبرنامه