همانطور که میدانید افزایش بازدید و بالارفتن رتبه سایت در گوگل امروزه دغدغه بیشتر طراحان سایت است. همه طراحان میکوشند تا با بالابردن محبوبیت و رتبه سایت خود میزان رضایت مخاطب را بالابرده و از این طریق روی فروش محصولات و خدماتشان تاثیر مثبت بگذارند.از این رو در این مقاله به توضیح چند روش موثر و کم هزینه برای بالابردن ترافیک سایت می پردازیم.

 

برای شروع ضروری است که آدرس سایت خود را در هر چیزی که به دست مخاطب می رسانید مانند کارت ویزیت ،تراکت،کاتالوگ و ...منتشر کنید تا از این طریق سایت خود را به آنها بشناسانید.

 

مطالب رایگان،یک تیر و دو نشان

انتشار مطالب رایگان مرتبط با موضوع کاری از آن جهت کارامد است که همه مردم دریافتی های رایگان را دوست دارند و به طرف آنها جذب میشوند.از طرف دیگر شما با درخواست ایمیل کاربر قبل از دریافت مطالب میتوانید لیست بلند بالایی از افراد علاقه مند به محتوای سایتتان را تهیه کنید.

 

مطالعه، مطالعه، مطالعه... همواره به دنبال مطالعه مواردی باشید که در افزایش ترافیک سایت شما اثر بسزا دارد. از آنجایی مطالب دنیای اینترنت در هر لحظه به روزرسانی و تکمیل میشود ،ترک نکردن عادت مطالعه و گرفتن اطلاعات جدید در زمینه کاریتان بسیار با اهمیت است. برای تسهیل این کار میتوانید ثبت نام در مجله های الکترونیکی، خواندن کتاب های الکترونیکی و دیگر منابع مرتبط را امتحان کنید تا همواره در جریان آخرین تحولات رشته کاری خود باشید.

 

داد و ستد تبلیغات

همواره بر آن باشید تا از طریق مبادله تبلیغات با دیگر سایت ها و مجلات اینترنتی مرتبط با زمینه کاریتان، سایتتان را به مخاطبان آنها نیز معرفی کنید. این موضوع به قدری حائز اهمیت است که برای انتشار تبلیغ سایتتات حتی برای مدتی کوتاه، متقبل هزینه شوید.

 

مبادله لینکی

برای افزایش آمار بازدیدکنندگان هدفدار خود تا جایی که امکان دارد لینک های خود را با سایت هایی که حاوی مطالبی مشابه مطالب شما است، داد و ستد کنید. از طرف دیگر از مبادله لینکی با سایت هایی که مطالب بی ربط یا مخالف مطالب شما را نشر می دهند پرهیز کنید.

 

نشروبلاگ

این موضوع از آن جهت حائز اهمیت است که موتور های جستجو به وبلاگ ها توجه ویژه ای دارند و همواره وبلاگ داران را به یکدیگر متصل میکنند.

 

عضویت در خبرنامه