آموزش بهینه سازی سایتپیش از اینکه به چگونگی نمایش یافتن وب سایت در رتبه های بالای نتایج جستجو بپردازیم، باید درکی از چهره ی واقعی این نتایج داشته باشیم .با وجودی که موتورهای جستجوی زیادی در سرتاسر جهان وجود دارند و هر کدام ویژگیه ای خاصی دارند ،برخی از ویژگی های صفحات نتایج موتورهای جستجو مشترک است.

 آموزش بهینه سازی سایت(بخش سوم)

یکی از موضوعات مشترک پرداخت پول برای قرار گرفتن در لیست است. قرار گرفتن لیست خریداری شده تفاوت زیادی با قرار گرفتن به صورت طبیعی در لیست دارد که باید برای اهداف سئو  سایت به آن توجه کنیم .این لیستهای خریداری شده تبلیغاتی هستند و برنامه ایی همچون گوگل adwords یا microsofts adcenter به تبلیغ کنندگان اجازه میدهند که این تبلیغاتهارا در صفحه نتایج جستجو قرار دهند .

یک صفحه نتایج موتور جستجوی معمولی دارای 10 نتیجه طبیعی است که به صفحات مختلف شما را ارجاع میدهد. هر نتیجه ممکن است کمی متفاوت به نظر برسد،ولی انها حداقل باید دارای یک تیتر ، یک توضیح یا یک آدرس واضح باشند. باید چگونگی ظاهر این مولفه ها را بدانید، چون در این دوره ما قصد داریم که این المانها را تصحیح و بهینه سازی کنیم. یکی از موضوعاتی که باید توجه کنید این است که اینترنت بعد از اولین ظهور موتورهای جستجو تغییر فراوانی کرده است و به جز متن و صفحات وب محتویات زیادی در وب وجوددارد.

موتورهای جستجو عملکرد بسیار خوبی در رشد اینترنت داشته و با وجودی که ما همچنان نتایج صفحات وب را میبینیم ، همچنان چیزهایی همچون عکسها ، ویدیوها ، محصولات و نقشه ها وجود دارد که در صفحات نتایج موتورهای جستجو به چشم میخورد. یک روش رایج برای توضیحش این است که ما امروزه نتایج جستجو را ترکیب کرده ایم که شامل محتویات مختلف بسیاری است .گاها نتیج ترکیب شده گروهی از کلیپهای ویدئویی را شامل میشود که با کوئری جستجو انطباق دارد یا میتواند لیستی از کسب و کارهای محلی را در نقشه نشان دهد. نتیج میتوانند گروهی از عکسها و قیمت های یک محصول خاص قابل خرید باشند.علایم اجتماعی موتورهای جستجو را قادر میسازند تا نتایج شخصی بیشتری را باز گرداند . مانند مقاله های خبری که دوستان شما به اشتراک میگذارند.

این تایج میتوانند به شکل های مختلفی نمایش یابند که مبتنی بر ارتباط و مناسبتش با کوئری جستجو کاربر می باشد. موضوع مهمی که باید به خاطر بسپرید این است که شما فرصتهای بسیاری برای به نمایش درآمدن محتوا در صفحات موتورهای جستجو دارید و هرچه بیشتر از چگونگی تصمیم گیری موتورهای جستجو برای نشان دادن نتایج به کاربرها مطلع شوید درک بیشتری از چگونگی وادار کردن موتوهای جستجو برای نشان دادن محتوای شما بدست می آورید.

 

 

 

عضویت در خبرنامه