بهینه سازی موتورهای جستجو نیاز به تلاش بسیار، زمان و صبوری بسیاری دارد. در این دوره قصد داریم که به چگونگی استفاده از سئو بپردازیم ولی پیش از شروع باید انتظارات خود را مشخص کنید . سئو سایت کمی با استراتژیهای دیگر بازرگانی متفاوت است و درک این تفاوت ها میتواند به ما کمک کند تا یک کمپین سئوی موفق را راه اندازی کنیم.

آموزش بهینه سازی سایت(بخش پنجم)

صبوری  در بهینه سازی سایت یک اصل است و هیچ چیز از ان مهمتر نیست.

 این را یک فرایند بلند مدت در نظر بگیرید که مزایای بلند مدتی برای شما دارد دلیلی وجود دارد که تمامی این حقه های "در گوگل رتبه اول را بدست آورید" تنها یک حقه است. توسعه و اجرای یک استراتژی باگذر زمان ممکن میشود، برای پیدا کردن کلیدواژه های شما برای ساخت محتوای منحصر به فرد، برای ساخت لینکها و اعتبار بیشتر و حل مشکل فنی سایتتان باید زمان زیادی صرف کنید.

این فرایند هرگز پایانی ندارد، همیشه باید کاری برای آن انجام شود. سئو یک پروژه یکباره نیست ، فرآیندی است که برای مدتی طولانی ادامه دارد. همچنین باید به یاد داشته باشید که موتورهای جستجو دفعتا با وب سایت شما ارتباط نمی یابند. دریافت تغییرات محتوایی شما، لینکهای جدید صفحات و ساختار کلی وب سایت زمان گیر است و قرار دادن تمامی این عوامل در الگوریتم برای بررسی مجدد ارتباط و اعتبارشان پیش از تغییرات و تاثیرشان بر نتایج جستجو حتی زمان بیشتری میبرد.

برای فرآیند موفقیت سئو سایت باید پیش از هرچیز صبور باشید.یکی از موضوعات دیگری که باید در سئو در نظر داشته باشید تغییرات موتورهای جستجو میباشد و باید به یاد داشته باشید که شما هیچ کنرلی بر آن ندارید.موتورهای جستجو همیشه تلاش میکنند تا برای بدست آوردن نتایج بهتر محصولات خود را ارتقا بخشند و همیشه چیزهای جدیدی را امتحان میکنند.گاها این تغییرات الگوریتمی است، تغییرات دیگر بیشتر در مورد قابلیتها و روشهای مختلف نمایش محتوای متفاوت به کاربران است .موتورهای جستجو برای ارتقای تجربه ی کاربران به تغییرات ادامه میدهند بنابر این همیشه باید تا حد امکان با این تغییرات همراه شوید. ولی یکی از بزرگترین انتظارات برای یک کمپین موفق سئو بهینه سازی برای دو بیننده است،موتورهای جستجو و انسانهای واقعی. تمرکز بر علاقه مندیهای موتورهای جستجو خیلی آسان است ولی مخاطبین اصلی سایت ما مردم هستند با وجودی که ممکن است اگر در نتایج جستجو نباشیم،هرگز ما را پیدا نکند این مردم هستند که نتیجه نهایی را ممکن می سازند، و باید امیدوار باشیم که موتورهای جستجو این را بدانند. هدف اصلی موتورهای جستجو این است که نتایجی را پیدا کنند که مردم فکر میکنند مفید و کارامد است. اگر اعتبار خود و محتویات مورد علاقه مردم را بسازید و اگر این کار را به صورتی انجام دهید که نظر مخاطبین کامپیوتری را جلب کند هدف اصلی و همیشگی موتور های جستجو پاداش دادن به شما برای ان میباشد.

عضویت در خبرنامه