آموزش بهینه سازی سایت(بخش هشتم)درنهایت هر کس رویکرد و فرایند خودش برای جستجوی کلیدواژه را توسعه میبخشد و شما باید چیزی را پیدا کنید که به کارتان بیاید ولی مهمترین موضوع در جستجوی کلیدواژه ای فراموش کردن خودتان و کسب و کارتان است . شما باید خود را به جای مشتریان بالقوه قرار دهید . در ابتدا باید به چند پرسش پاسخ دهید .

آموزش بهینه سازی سایت(بخش هشتم)

این مرحله از نقطه نظر سازمانی اهمیت دارد چون با ان میتوانید بخشهای مختلف کسب و کار را بررسی نمایید. اول از همه به این سوال پاسخ دهید ، چه سرویسی را ارئه میکنید؟

 

سعی کنید تا حد امکان توضیح واضحی در موردش دهید و هر تعداد کلیدواژه ای که میتوانید پیدا نمایید و حتما این کار را از نقطه نظر مشتری انجام دهید.به عنوان افرادی که هر روزه در کسب و کار خود هستیم راه متفاوتی برای توضیح خدمات و محصولات خود داریم. برای نمونه وب سایت تخفیف مسافرتی را در نظر بگیرید ممکن است بخواهید از کلیدواژه ای همچون " حمل و نقل با ارزش هوایی" یا " بلیط تخفیفی عالی G76" استفاده کنید ولی هرگز کسی در جهان چنین چیزی را جستجو نمیکند.

با وجود اینکه اینها برای شما معنا دارند، ولی مشتریان تنها به دنبال پروازهای ارزان قیمت هستند . بنابراین همفکری با آنها میتواند شروع خوبی باشد ما به ابزارهایی میپردازیم که کلید واژه های مشابه را پیشنهاد میکنند شما با آنها میتوانید فرصتهای بیشتری بدست آورید وقتی که کلید واژه بالقوه را پیدا کردید، باید متریکهای جستجو را در نظر بگیرید تا بفهمید چه درخواستی برای آن عبارت وجود دارد با اینکار متوجه یک دسته از کلید واژه ها میشوید که چندین هزار بار در روز نوشته میشوند، ولی تعداد زیادی وجود دارند که هرروزه نیر نوشته نمیشوند اینها ممکن است کلیدواژه های قابل توصیفتری باشند یا تفاوتهای کمتری داشته باشند. ولی موضوع مهم این است که آنها به عنوان کلیدواژه های بلند مدت شناخته میشوند.

کلیدواژه های بند در بهینه سازی سایت فایده زیادی دارند . با انها میتوانیم مقدار بزرگتری از کلیدواژه هایی غیر رقابتی که با اهداف کسب و کاری ارتباط دارند را پیدا نماییم. با وجودی که حجم جستجوی زیادی در هر عبارت وجود ندارد هر کدام ارزش جستجویی خودشان را دارند. برای نمونه اگر من میخواستم کیف ایفون بفروشم، اول از همه نگاهی به کلیدواژه کیفهای آیفون می انداختم واژه ای که بارها در موتورهای جستجو نوشته میشوند کاملا رقابتی است و احتمالا دریافت رنک برای آن دشوار است ولی شما باید به دنبال کلیدواژه های بلند همچون کیفهای 3GS نیز باشید به این صورت همچنان مرتبط است رقابت کمتری برای ان وجود دارد و دریافت رنک برای آن راحت تر است ولی این بخش مهم ماجراست ممکن است صدها یا هزرارن کلیدواژه ی بلند را قادر به دریافت ممکن است صدها یا هزارن کلیدواژه ی بلند را قادر به دریافت ترافیکی بیشتری از ترافیک دریافتی از کیفهای آیفون هست را از همان ابتدا بدست آورید. در نهایت ، شما باید معنای و سازمانی به کلیدواژه های مجموعه خود اضافه نمایید .

بامشخص شدن قالبها و مبحثهای به گروه های کلیدواژه ی شما فرآیندی که به آن دسته بندی کلیدواژه میگویند .مثال دیگر میتواند کیفهای آیفون آبی رنگ باشد. ما میتوانیم گروهی بسازیم که در مورد کیفهای آیفون آبی رنگ باشد که شامل تمامی مدلهای ایفون است . همچنین ما انها را میتوانیم نه تنها با مدل گوشی بلکه با رنگ دسته بندی کنیم . هیچ راه درست یا غلطی برای اینکار وجود ندارد این تنها راهی است که شما را قادر به مدیریت گروه های کلیدواژه ها برای بهینه سازی شان میسازد . به یادد اشته باشید که در نهایت این یک عملیات اکتشافی و تحقیقی است هر کس به طور متفاوتی جستجو میکند و هر چه بیشتر جستجو کنید داده های بیشتر و بیشتری جستجو میکنید. ذهنتان را باز کنید ، خود را به جای مشتری های بالقوه قرار دهید و حتما تمامی گزینه ای موجود را در هنگام ارزیابی عملکرد کلیدواژه در گذر زمان در نظر بگیرید .

 

 

عضویت در خبرنامه