آموزش بهینه سازی سایتتوزیع کلیدواژه فرایندی از تهیه ی کلیدواژه های مشخص بر وب سایت میباشد این گام مهمی در فرایند ساخت محتوا است و موجب مرتبط شدن و همخوان شدن کلیدواژه های مورد هدف صفحه میگردد.تا زمانی که شما کلیدواژه های مورد نظرتان را نشناسید نمیتوانید برای صفحه بهینه سازی کنید.وقتی کلیدواژه های مورد هدفتان در فرایند تحقیق کلیدواژه ای را پیدا کردید

آموزش بهینه سازی سایت(بخش دوازده)

ما میفهمیدم که کارکردن Microsoft Excel یا برنامه های دیگر صفحه گسترده شما را قادر به نقشه بندی کلیدواژه ها در صفحاتی در سایت به صورتی سازمان یافته میسازد و به این صورت شما میتوانید در آینده آماری از کلیدواژه های مورد هدف هر صفحه داشته باشید.

 البته شما باید لیستی از صفحات حاضر در طراحی سایت خود داشته باشید ولی توجه داشته باشید که بسیاری از کلیدواژه های هدف ، هنوز صفحه ایی نداشته و شما باید یکی از آنها را بسازید. با استفاده از صفحه گسترده شما به آسانی میتوانید بفهمید که در کجای معماری سایتتان میخواهید قرارش دهید و مشخصات کلیدی از اطلاعات را پیش از نوشتن تعیین نمایید.هرجور که دلتان میخواهد صفحه گسترده خود را بسازید ولی چند فیلد رایج برای این کار وجوددارد.

در سمت چپ پایین،ما خانه ها یا زبانه هایی میسازیم که سلسله مراتبی از بخشهای مختلف صفحه ی سایت را به ما نشان دهد.برای هر صفحه ما ستونی از کلیدواژه ها میسازیم که در صفحه خود آنها را مورد هدف قرار میدهیم، آدرس صفحه،تگ عنوان،توضیح و هدرh1 ما حتی از تابع length در excel برای شمارش کاراکترها استفاد میکنیم تا ببینیم چقدر به اهداف اصلی نزدیک هستیم.

اولین گام پر کردن صفحه گسترده با صفحات وب موجود است.حتما تمامی صفحات سایت را اضافه نمایید،صفحه خانگی، صفحه about ، صفحه Contact ، Location و دیگر صفحات دارای محتوای خود را اضافه کنید.به یاد داشته باشید که موتورهای جستجو به دنبال اطلاعات منحصر به فردی در هر صفحه میگردند و لیست کردن آنها یک راه عالی برای پیدا کردن هر گونه کپی از کارتان است.

مرحله دوم این است که به دنبال کلیدواژه های از لیست کلیدواژه ای خود بگردید و مناسب ترین صفحات برای هر کلیدواژه را پیدا کنید.شما باید در هر صفحه یک کلید واژه را توزیع کنید به یاد داشته باشید که موتورهای جستجو به دنبال محتوای مربوط و منحصر به فرد میگردند. بنابر این اگر کلیدواژه ها با هیچ یک از صفحات وب سایت همخوانی نداشته باشند باید یک صفحه جدید بسازید. وقتی که شما یک صفحه جدید را به صفحه گسترده اضافه میکنید،شما یک بوم خالی بدست می آورید.شما میتوانید آدرس، عنوان توضیح و هدری مناسب بهینه سازی سایت و طراحی سایت دراین صفحه گسترده تعیین کنید.

نوشتن محتوا وقتی که شما کلیدواژه ی بهینه سازی را میدانید شما را قادر میسازد تا بهترین اقدامات محتوای نوشتاری برای کلیدواژه های مورد نظر را بررسی نمایید. به یادداشته باشید که اساس هر صفحه،کپی بدنه است و شما باید به صفحات موجود رفته تا مطمئن شوید برای کلیدواژه های موردنظر بهینه سازی شده است. حال که کلیدواژه های هدف موردنظرتان است، زمان خوبی برای رفتن به یکی از ابزارهای تحلیل صفحه دارید که کمی بعد دراین دوره به ان میپردازیم. پیشنهادهای این ابزارها میتواند شما را در تغییرات انجام گرفته در صفحات یاری کنند . بااستفاده از صفحه گسترده توزیع کلیدواژه شما کارتان راحتر میشود.

اول اینکه مکانی برای سازمان دهی و ثبت کردن محتوای سایت دارید که از کلیدواژه های مورد هدف شما پشتبانی میکند دوم اینکه منبع عالی برای کپی نویسیهای شماست و موجب جریان کار بین اعضای تیم تولیدی وب سایت شما میشود و استفاده از ان به عنوان یک سند زنده باعث میشود که با طبیعت متغیر فضای جستجو سازش کرده و استراتژی محتوا خود را در ماه و سالهای بعد پیگیری کنید.

 

عضویت در خبرنامه