سئو سایتهدف اصلی موتورهای جستجو راهنمایی افراد به محتوای مرتبط با کلیدواژه یا عبارت مشخصی که به دنبالش بوده اند میباشد.ما میتوانیم ارتباط صفحه به یک مبحث را با فرایند سئو و بهینه سازی صفحه تنظیم نماییم. وبسایت Explore California تمرکزش بر سفرهای در کالیفرنیا میباشد.

 

آموزش بهینه سازی سایت(بخش شانزده)

 فرض کنید که در تحقیق موتورهای جستجو ما تصمیم گرفته ایم که این صفحه را برای عبارت سفرهای جاده ای در کالیفرنیا بهینه سازی و سئو کنیم.

حال باید به المانهای مختلف قابل بهینه سازی در این صفحه برای آن عبارت بپردازیم.اولین المانی که باید بهینه سازی کنیم ادرس سایت است.

آدرس همان مکان صفحه ی مورد نظر ماست که در نوار آدرس نمایش می یابد. شما میتوانید آن را فایلی در کامپیوترتان تصور کنید و مانند مسیر هر فایلی در کامپیوتر، میتوانید چند راه را دنبال کنیم تا همراه طراحی وب سایت خوب یک آدرس خوب و قابل درک بسازیم.طول ادرس باید خلاصه ترین حالت ممکن باشد ولی در همان حال باید حاوی اطلاعات قابل استفاده ای در مورد صفحه باشد.

ممکن است که بفهمید ساختار وب سایت سیستمی از زیر فلدرها را به کار میبرد و این میتواند خوب باشد چون میتواند به ساختار سایت کمک کند. شاید مهمتر از آن ، این است که شما مطمئن باشید طراحی سایت همراه با علارت کلیدواژه ای در آدرس وجود داشته باشد. در اینجا میتوانیم واژه ایی از کالیفرنیا ، تورهاف و جاده را پیدا کنیم که میتواند کمک کنده باشد.

ولی اگر شما به دنبال backpacking tours in california در این صفحه هستید ما میتوانیم کمی دقیق تر عمل کنیم. حال نام این صفحه را به backpacking-tours-in-california.html تغییر میدهیم. ابته ، شما در واقع نام این فایل را در سرور به روز رسانی کرده اید و مسیر آن نیز تغییر کرده است ولی خیلی کوتاه میباشد. این توضیحی از صفحه ارایه میکند و با عبارت کلیدواژه ی مورد نظر شما همخوانی دارد. همچنین توجه داشته باشید که ما به جای فضای خالی یا خط از خط تیره استفاده کرده ایم. این موضوع مهمی است و موتورهای جستجو راحت تر میتوانند واژگان را درک کنند.المان دیگری که باید بررسی کنیم تگ عنوان متا است و در اینجا میخواهیم سورس کد این صفحه را باز کنیم اگر شما یک برنامه نویس باشید این بخش برایتان آشنا است و اگر برنامه نویس نیستید که تماشای آن خالی از لطف نیست به این صورت وقتی که میخواهید این آیتمها را در وب سایت قرار دهید تصویری از آن دارید.

این تگ عنوان خیلی اصیل است و هیچ شاخصی از هدف کلیدواژه ای این صفحه به موتور جستجو نمیدهد. حال میخواهیم ان را به backpacking tours in clalifornia explore california تغییر دهیم. ما سعی میکنیم خلا صه و مفید عمل کنیم و تا حتی المکان میخواهیم از عبارتها استفاده کنیم تا رنکی دریافت نماییم.توجه داشته باشید که ماز عبارت کلیدی استفاده نکرده ایم یا تنها کار ما تکرار آن نبوده است. در اینجا ما explore california را در پایان اضافه کرده ایم .

یک دلیل برایش این است که تگ عنوان متا یک عنوان است که برای لیست گزاری نتایج موتور جستجو مورد استفاده قرار میگیرد. نه تنها ما قصد داریم تا عنوان را سئو و بهینه سازی کنیم بلکه موتورهای جستجو قالبی از صفحه را شناسایی کرده و ما سعی میکنیم تا کاربران را وقتی که نتایج جستجو را میبینیم ترقیب کنیم. در این نمونه ، ما بر این باوریم که طراحی سایت و نام وب سایت ممکن است مضمون اصلی صفحه را میرساند و افراد را متقاعد میکند. بر نتایج دیگر کلیک نمایید ولی عنوان را بیش از حد بلند انتخاب نکنید و یا اینکه از عبارت کلیدواژه ای هدف نکاهید یک اصل خوب این است که همیشه از کمتر از 65 کاراکتر استفاده نمایید.

تگ متا دیگری که میتوانیم استفاده کنیم توضیحات متا میباشد. با وجودی که بهینه سازی این تک رتبه گیری در موتورهای جستجو را ارتقا نمیبخشد و توسط بسیاری از موتورهای جستجو اصلی و الگوریتم رنکینگ آنها نادیده گرفته میشود ولی میتوانید امتیاز مبتنی بر کلیک سایت شما در موتورهای جستجو افزایش دهد.علت این است که این تگ گاها به عنوان متنی که در عنوان لیست گزاری نتایج جستجو نمایش میابد استفاده میشود. شاید باید زمانی را صرف نوشتن متنهای اجباری کنید که موجب میشود مردم بر سایت کلیک کنند و کلیدواژه هایی را در توضیح به کار ببرند که به کاربران کمک میکند تا بفهمند همان چیزی را که دنبالش بوده اند پیدا کرده اند.سپس باید تگ h1 را ببینید.این در اصل نشانه گزاری برای هدلاین قابل مشاهد ی صفحه بوده و متورهای جستجو این را میشناسند هدف استفاده از ان این است که به خوانندگان ایده ای روشنی از موضوعات محتوا بدهد، چیزی مانند سرتیتر روزنامه ها.

 

عضویت در خبرنامه