بهینه سازی سایتموتورهای جستجو عموما برای تحلیل و درک متن محتوای صفحه عملکرد خوبی دارند.ولی تحلیل محتویات دیگری همچون عکسها، ویدیوها،و کلیپ های صوتی برایشان سخت تر است.حال ما قصدد اریم به چند راه متفاوت برای سئو و بهینه سازی این نوع محتوا برای کلیدواژه های هدفمان در طراحی سایت بپردازیم.ی

آموزش بهینه سازی سایت(بخش هفده)

کی از بهترین اقدامات استفاده از متن احاطه کننده المانهای غیر متنی است که موضوع ان را توضیح میدهد.

 

موتورهای جستجو عموما برای تحلیل و درک متن محتوای صفحه عملکرد خوبی دارند.ولی تحلیل محتویات دیگری همچون عکسها، ویدیوها،و کلیپ های صوتی برایشان سخت تر است.حال ما قصدد اریم به چند راه متفاوت برای سئو و بهینه سازی این نوع محتوا برای کلیدواژه های هدفمان در طراحی سایت بپردازیم.یکی از بهترین اقدامات استفاده از متن احاطه کننده المانهای غیر متنی است که موضوع ان را توضیح میدهد.

اگر خوب فکر کنید این خیلی منطقی است.داشتن یک پاراگراف متن توضیح دهنده از یک ویدیو در کنار ویدیو یک اقدام رایج است و تصاویر تعبیه شده در یک خط با متن غالبا عنوانهای متنی در زیرشان دارند و عموما ارتباط زیادی به متن صفحه دارند.

اسلاید شوهای تصاویر غالبا حاوی عنوان متنی و توضیحی از هر تصویر هستندو کلیپ صوتی معمولا توضیحی همراه دارد و ممکن است حتی زیر نویس کاملی نیز داشته باشد.موتورهای جستجو متن نزدیک به مولفه غیر متنی را تحلیل میکنند و فرض میکنند همبستگی بین این دو المان وجود دارد.

در صفحه خانگی Eplore California ما همین اقدام را میبینیم.لوگوی cycle california یک تصویر است و با وجودی که پیکسلها به صورتی قرار داده شده اند که چشم انسانی سریعا میتواند cycle california را ببینید و بفهمد که این یک لوگو است ولی موتورهای جستجو نمیتوانند. پس وقتی که موتورهای جستجو نام فایل و متن alt را بررسی میکند، متن نزدیک به ان را تحلیل میکند و در این مورد ، که همه چیز در مورد cycle california نوشته شده است و اطلاعات بیشتری در مورد تصویر به موتورهای جستجو میدهد.به استفاده از متن ها در طراحی سایت که در نزدیکی المان غیر متنی قرار دارد کدی نیز وجو دارد که با ان میتوانیم به موتورهای جستجو کمک کنیم .

ما دیده ایم که چگونه میتوانیم نام فایل تصویر و متن alt را برای یک تگ تصویر استفاده کنیم ولی راه دیگری که برای بهینه سازی کد المانهای غیر متنی وجود دارد استفاده از ساختار بندی میکرو schema.org میباشد شما به این ترتیب میتوانید کد خود را با متادیتاهای بسیار دقیق و مربوطی مختص نوع خاصی از محتوا نشانه گزاری کنید. چند مشخصه وجوددارد که شما میتوانید برای آبجکت تصویر تعیین کنید و میکروفرمتهایی برای کلیپهای صوتی و تصویری نیز وجوددارد .مطمئن باشید که هر مقداری اطلاعات که میتوانید به موتورهای جستجو ارایه کنید تا نمایش شما در موتورهای جستجو افزایش یابد. برای محتوای ویدیو شما میتوانید از فایل نقشه سایت ویدیویی استفاده کنید.نقشه های سایت xml فایلهایی هستند که با استفاده از نوعی سینتکس مخصوص برای موتورهای جستجو لیستی از صفحات و محتویات پیدا شده در وب سایت را در کنار مشخصه ای توضیح دهنده ی محتوا فراهم میاورند فرمتهای مختلفی برای انواع مختلفی از محتوا وجود دارد و نقشه سایت و طراحی سایت راهی برای مطلع کردن موتورهای جستجو از مکان محتوای ویدئو در اختیار ما قرار میدهند. این مانند استفاده کردن از مشخصه عنوان و توضیح میباشد. این نمونه از پشتیبانی google webmaster tools میباشد

شما میتوانید تمامی المانها و سینتکس های پشتیبانی شده را در اینجا هم ببینید. با استفاده از محتوای ترکیبی در صفحات شما میتوانید بازدیدکنندگان ترقیب کنید و انها را در پیدا کردن سایتتان یاری سازید و اینکه محتوایی متنی در خود ندارد به این معنا نیست که موتورهای جستجو نمیتواننند آن را درک کنند. با استفاده از متنهای احاطه کننده ، المانهای کد، نقشه سایت ما میتوانیم محتویات بسیاری را در اختیار موتور جستجو قرار دهیم و ترافیک جدیدی را به صفحات خود وارد کنید .

 

 

عضویت در خبرنامه