آموزش بهینه سازی سایت(بخش بیست)وب هدف نهایی موتورهای جستجو در هنگام بررسی یک صفحه تعیین موضوع سایت برای افراد معمول است ولی موتورهای جستجو صفحات را مانند ما نمیبینند در عوض کد وب سرورهای که به مرورگرها بر میگردانند را میبینند ولی برای نشان دادن این موضوع صفحه خانگی Explore California را بررسی کنید.برای ما انسانها آن مانند یک صفحه خانگی رنگی و غنی از محتوا دیده میشود.

تفسیر کد پشت صفحات

 

تصاویر، متن ، منوها و ویدئوها در رنگها و استایلهای مختلفی به چشم میخورد از نظر بصری لذت بخش است و ما میدانیم که چگونه این اطلاعات را جذب کرده و در بین ان حرکت کنیم.ولی برای موتورهای جستجو این صفحه اینطور به نظر میرسید این ممکن است مانند ان چیزی که ما دیدم نباشد، ولی هست .

تمامی نشانه گزاری ها تنها راهنمایی هستند که مرورگر دنبال میکند تا صفحه ای زیبا بر صفحه نمایش به تصویر بکشد و بخش مهم این است که این کدی که موتورهای جستجو بررسی میکند و صفحات وب با کد HTML ساخته و در طراحی سایت نشانه گزاراری میشوند و این کد به مرورگرها کمک میکند تا تمامی فایلهایی که نیاز داریم برای این صفحه زیبا پیدا کنیم که همه چیز به صورتی نمایان در صفحه قرار میگیرند،چطور همه چیز چیده شده اند، چه فونتی،رنگها و اندازه های مورد استفاده ، ظاهر منوی طرفین، ادرس لینکها و محل قرار گیری المانهای محتوا در طراحی سایت همانطور که مشاهده میکنید ، چیزهای زیادی در HTML وجود دارد که ممکن است در صفحات نمایش نیاید و این آیتم ها فرصتهایی را برای ما فراهم می آورد تا موتورهای جستجو درک بهتری از محتوا داشته باشند.

HTML مسئول لود صفحات گسترده است که راهنماهایی برای پیدا کردن مشخصه های واضح صفحه میباشد . رنگ ریزی فونت،اندازه محتوا،فضای بین خطوط، تصویر پس زمینه تمامی اصولی هستند که برای نمایش بصری صفحه استفاده میشوند و HTML تنها زبانی نیست که مرورگرها درک میکنند امروزه صفحات وب با وجود جاوا اسکریپت عملکرد پیچیده تری دارند و آنها کدهای دیگری هستند که مرورگر قادر به خوانش و اجرای ان میباشد و میتواند چیزهایی مانند انیمیشن ، اسلایدشوها و منوهایی پویا را در خود جا دهد. مانند المانهای استایل، این کد میتواند در خط یا ارجاعی از فایلهای متفاوتی قرار گیرد همچنین شما میتوانید با ان کد محتویات غیر متنی متنوعی را به وجود اورید.

باید مطمئن شوید که کد وب سایت واضح و بهینه سازی شده و به دور از هر خطایی باشد تا مطمئن شوید که در طراحی سایت صفحات به درستی برای کاربران نمایش می یابد ولی در عین حال موتوهای جستجو را نیز گیج نمیکند.هر چه کد واضح تر باشد تغییر ان برای بهینه سازی و سئو صفحه راحتر خواهد بود و موتورهای جستجو بیشتر به صفحات شما اعتماد کرده و تجربه خوبی برای کاربران به همراه خواهد داشت.

 

عضویت در خبرنامه