آموزش بهینه سازی سایت(بخش بیست و چهار)در عین حال که لینکهای میتوانند بر نمایش وب سایت شما در نتایج جستجو تاثیر بگذارند و بسرور شما نیز نقش مهمی را در چگونگی مشاهده وب سایت توسط موتورهای جستجو ایفا میکند.موضوع اصلی این است که مطمئن شوید که صفحات سریع و به صورتی معتبر در اختیار کاربران قرار میگیرد.

 

آموزش بهینه سازی سایت(بخش بیست و چهار)

در عین حال که لینکهای میتوانند بر نمایش وب سایت شما در نتایج جستجو تاثیر بگذارند و بسرور شما نیز نقش مهمی را در چگونگی مشاهده وب سایت توسط موتورهای جستجو ایفا میکند.موضوع اصلی این است که مطمئن شوید که صفحات سریع و به صورتی معتبر در اختیار کاربران قرار میگیرد.

به یاد داشته باشید که موتور جستجو تلاش میکند تا بهترین تجربه کاربری را از نظر طراحی سایت و مطالب در اختیار مخاطبینش قرار دهد و در کسری از زمان صفحات موجود در سرور را برای آنها ارسال کند.

اگر برای لود آن زمان زیادی صرف شود تجربه ی با کیفیتی نخواهد بود. اول اینکه یک وب سرور تنها یک کامپیوتر است و عملکرد هر کامپیوتری مبتنی بر سخت افزار و منابع موجود برای آن میباشد.مثلا تعداد پردازنده ها، مقدار حافظه، کیفیت شبکه و ارتباط اینترنتی همگی مهم هستند. شما بایدقبل از طراحی سایت با افراد مسئول میزبانی و مدیریت وب سرور ها صحبت کنید تا مطمئن شوید منابع مناسب برای ارایه ی سریع سایت در کمترین زمان موجود داشته باشد.

مکان فیزیکی وب سرور میتواند بر نمایش آن در نتایج جستجو تاثیر بگذارد.وقتی بازدیدکنندگان با سایت در ارتباط هستند، موتورهای جستجو داده های مرتبط با سرعت لود المانهای صفحه را جمع آوری میکنند. اگر بازدید کننده در یک کشور باشد ووب سرور در طرف دیگر جهان قرار داشته باشد صفحه ممکن است به کندی لود شود که موتورهای جستجو ان را درنظر میگیرند.

ممکن است عجیب به نظر برسد ولی اکثر اوقات این اتفاق می افتد میزبانی سایتتان در فاصله ی دور ممکن است مزایای اقتصادی زیادی داشته باشد ول یممکن است به سرعت لود صفحات ضربه بزند.عموما شما باید مطمئن شوید که وب سرور شما از نظر جغرافیایی در محلی قرار داشته باشد که اکثر بازدیدکنندگان بالقوه وب سایت شما حضور دارند.

اگر شما انتظار بازدید کنندگانی از سرتاسر جهان را دارید باید از راه حلی برای میزبانی وب سایت استفاده کنید تا درخواستهای صفحات را در شبکه جهانی کامپیوتر ها توزیع نماید. و حتی اگر شما صفحاتی را به صورت بومی ارایه میکنید، باید با استفاده از شبکه های ارایه ی محتوا یا CDN ارایه ی اطلاعات را تسریع ببخشید تا فایلهای بزرگتر همچون عکسها و ویوئو ها،در سرتاسر جهان قرار گیرند. موضوع دیگیری که به لود سریع شما کمک میکندکش کردن( caching) است. وب اسیت شما میتواند تنظیم شودتا محتوا و اطلاعات دیگر پایگاه داده را هر بار دیگر که کاربری صفحات شما را درخواست میکند دریافت نماید.سیستم های مدیریت محتوا همچون joomla , drupal,wordpress معمولا به همین صورت عمل میکنند و به طور مجازی هر صفحه محصول که در یک سایت تجارت الکترونیک میبینید از درخواست ها به پایگاه داده وارد شده اند . یک راه حل برای کاهش زمان لود پایگاه داده ها در این وضعیت استفاده از کش سرور(server side cache) است در آنجا وب سرور شما برای ایجاد یک صفحه با پایگاه داده در تعامل است و به این صورت یک کپی از محتوای سرور را برای دوره زمانی مشخصی ذخیره میکند.

وقتی که کپی انجام گرفت، هر نمای متعاقب آن صفحه محتوای ذخیره شده را لود میکند.در پایان اینکه شما باید مطمئن شوید وب سرور شما دائما اجرا میشود و هرگز به هیچ مشکلی برخورد نمیکند.اگر سرور شما دائما با شکل برخورد کند ، موتورهای جستجو سایت شما را غیر معتمد در نظر میگیرند.

 

عضویت در خبرنامه