آموزش بهینه سازی سایت(بخش بیست و پنج)استفاده از ابزار وب مستر گوگل در اینجا میخواهیم به چگونگی استفاده از مبانی google webmaster tools برای درک اطلاعات در دست گوگل در مورد وب سایت و همچنین میخواهیم به گوگل اطلاعاتی در مورد چگونگی فهرست صفحات ارایه دهیم. اولین گام این است که بعد از طراحی سایت به google.com/webmasters رفته و اکانتی ثبت نمایید.این نیازمند یک اکانت گوگل است.

 

آموزش بهینه سازی سایت(بخش بیست و پنج)

استفاده از ابزار وب مستر گوگل

در اینجا میخواهیم به چگونگی استفاده از مبانی google webmaster tools برای درک اطلاعات در دست گوگل در مورد وب سایت و همچنین میخواهیم به گوگل اطلاعاتی در مورد چگونگی فهرست صفحات ارایه دهیم. اولین گام این است که بعد از طراحی سایت به google.com/webmasters رفته و اکانتی ثبت نمایید.این نیازمند یک اکانت گوگل است.اگر در حال حاضر از ان برخوردار نیستید میتوانید به google.com/accounts رفته و یکی بسازید.

 وقتی که وارد سایت شدید، باید دامینی ثبت نمایید و در این مورد ما از http://panidweb.com استفاده میکنیم. برای محافظت از امانت وب سایت، گوگل باید تایید کند که شما صاحب این دامین هستید و شما حق دیدن این اطلاعات حیاتی سایت را دارید.روشهای تاییدهی متفاوتی وجود دارد که شما میتوانید انتخابشان کنید ولی پیش از ادامه این کار باید این عمل را به درستی انجام دهید.شما یا وب مستر خود میتوانید فایل HTML خاصی را در سایت آپلود کنید، تگ متایی به سورس کد بیفزایید، یا تغییر در پرونده DNS ایجاد نمایید.

یکی دیگر از گزینه های مفید استفاده از google analytics میباشد که اگر google analytics را نصب کرده باشید و دسترسی مدیریت به اکانت داشته باشید میتوانید از آن استفاده نمایید. وقتی که وب سایت را تایید کردید ، لیستی از ان با پیامهای مهمش را در داشبرد اصلی مشاهده میکنید. در اینجا ما میتوانیم چند به روز رسانی Wordpress که باید نصب شود و همچنین چند موضوع در مورد لینکهای درونی غیر طبیعی را ببینیم.با کلیک بر این وب سایت داشبرد و منویی از تمامی نواحی مختلف ابزارهای Webmaster باز میشود.در اینجا میتوانید اطلاعات سطح بالایی را درمورد Crawl Errors و Search Queries ببینید و همچنین شما میتوانید نمای سریعی از تعداد آدرسهای ثبت شده در نقشه های سایت و تعداد ادرسهای فهرست شده در گوگل داشته باشید.شما میتوانید به گزارشهای Crawl Error وارد شوید تا مشکل گوگل در طراحی سایت در هنگام جستجو و فهرست سایت را دریابید.Crawl Error میتوانند به ظاهر شدن سایت شما در نتایج جستجو گوگل ضربه بزنند.بنابر این باید Crawl Error که بر آدرسهای مختلف شما تاثیر گذاشته اند را شناسایی کنید و مراحل لازم برای حل آن را طی کنید.برای اینکار به پیاده سازی مجدد 301 یا تصحیح برخی از وب سرورها نیاز دارید.

همچنین شما باید چند مرجع به صفحه را که دیگر بخشی از سایت نیست را حذف نمایید. همچنین شما میتوانید بر گزارشهای Search Queries کلیک کنید و به این صورت جزئیات جالبی در مورد نمایش طبیعی جستجو نمایش می یابد.همچنین شما میتوانید تعداد کلیکهای که برای هر کلیدواژه دریافت کرده اید را ثبت کنید و همچنین شما میتوانید مکان نسبی ساییتان در رنکینگ برای کلیدواژه های مختلف در دوره ی زمانی را مشاهده کنید.همچنین شما میتوانید از فیلترهایی برای پیداکردن کوئری های جستجو مشخص،انواع مختلفی از جستجوها، کشورهای مختلف، یا کوئریهای ایجاد کننده ی حجم مشخصی از ترافیک استفاده کنید.

 

عضویت در خبرنامه