آموزش بهینه سازی سایت(بخش بیست و شش)یکی دیگر از ابزارهای موجود موتور های جستجو Bing Webmaster Tools میباشد همانند Google Webmaster Tools این ابزار نیز شما را قادر میسازد تا اطلاعاتی را که در Bing از صفحات شما دارد را درک کنید و به این صورت میتوانید به ان اطلاعات مفیدی برای طراحی سایت ارایه کنید تا در مورد وب سایتتان فهرست کنید.

 آموزش بهینه سازی سایت(بخش بیست و شش)

گوگل تنها موتور جستجوی داری ابزار نیست .یکی دیگر از ابزارهای موجود موتور های جستجو Bing Webmaster Tools میباشد همانند Google Webmaster Tools این ابزار نیز شما را قادر میسازد تا اطلاعاتی را که در Bing از صفحات شما دارد را درک کنید و به این صورت میتوانید به ان اطلاعات مفیدی برای طراحی سایت ارایه کنید تا در مورد وب سایتتان فهرست کنید.شما باید اکانتی در Bing داشته باشید و وقتی که وارد شدید باید دامینی برای دسترسی ثبت نمایید.

وقتی که سایتی را اضافه میکنید شما دو گزینه اصلی دارید. اول اینکه شما میتوانید آدرسی برای نقشه سایت XML خود تهیه میکنید و اگر این کار را نکنید بعدا نیز میتوانید اینکار را انجام دهید. همچنین شما میتوانید تعیین کنید که چه زمانی از روز ترافیک بیشتری بدست می اوردید و اگر اینکار را کنید Bing در زمان اوج بازید سایت شما را بررسی نماید.

در گام بعدی باید تایید کنید که صاحب سایت بوده و میتوانید این وب سایت را کنترل کنید.برای اینکار بر روی Verify now از صفحه My Sites کلیک کنید.برای تایید توانایی کنترل دامین شما میتوانید یک فایل را در وب سرور آپلود کنید و تگ متا را در صفحه پیش فرض کپی نمایید و یا اینکه تغییری در پرونده DNS به وجود آورید.

وقتی که وب سایت را تایید کردی، میتوانید بر آن کلیک کرده و به این صورت داشبردی حاوی آمارهایی مشاهده کنید، که ایده ایی از نمایش جستجو برای کلیک ها به شما میدهد همچنین در ان چرخش و فهرست کردنهای موتور جستجو نیز وجود دارد. شما میتوانید گزارشهای search keywords inbound links را مشاهده کنید و بر see all links کلیک کرده تا گزارش کاملی از آن بگیرید.گزارش Search Keyword کلیک ها و بازیدکنندگان هر کلید واژه را نشان میدهد و همچنین میانگینی از رنکینگ و آهنگ کلیک شدن شما در بازه ای زمانی را نشان میدهد.

گزارش Inbound Links Report نموداری را نمایش میدهد که شمارشهای لینکهای درونی صفحاتی که Bing به تدریج شناخته است را نشان میدهدو شما میتوانید بر هر یک از این صفحات کلیک کنید تا لینک کردن به آن را ببنید.گزارش مهم دیگر برای کمک به طراحی سایت شما در قسمت Crawl Information میباشد که در منوی سمت چپ Reports و Data میتوانید ان را مشاهده نمایید .

در اینجا شما میتوانید Crawl Errors هایی که Bing پیدا کرده است را شناسایی نمایید و آنها را برای تصحیح پیاده سازی آن خطاها اهمیت دارند.شما همچنین داده هایی برای هدایت های مجدد وب سایت را میبینید که به این صورت میتوانید مطمئن شوید جا به جایی محتوایی شما به درستی انجام گرفته است با این حال که شما باید به گزارشهای دیگر بخش Reports وData نگاه بیندازید باید مطمئن شوید که شما برای Bing اطلاعاتی در مورد طراحی سایت و این عمل در بخش Confilgure my site انجام گرفته است.

 

عضویت در خبرنامه