طراحی سایت طراحی سایت بدون کدنویسی، عنوانی که برای دست‌یابی به یک سایت زیاد جستجو می‌شود. عبارت طراحی سایت معمولاً در ذهن‌ها فعالیت کدنویسی را شکل می‌دهد. اما آیا این امکان وجود دارد که بدون نیاز به کد نویسی یک سایت راه‌اندازی کنیم؟ بله پاسخ سوال مثبت است! بله طراحی سایت بدون برنامه‌نویسی هم ممکن است. اما شاید کلمه‌ی طراحی در اینجا زیاد صحیح نباشد. طراحی زمانی اتفاق می‌افتد که شما قصد خلق اثر جدیدی را دارید یا زمانی که می‌خواهید ایده‌پردازی کرده و طرحی را بنا کنید. اما در مراحل طراحی وب سایت بدون کدنویسی ما طراحی خاصی را انجام نمی‌دهیم بلکه معمولاً از طراحی‌های موجود استفاده می‌کنیم. گاهی هم می‌توانیم آنها را تغییر دهیم یا شخصی سازی کنیم. خب بیشتر از این به جزییات نمی‌پردازم و وارد بخش اصلی موضوع می‌شویم. در این مقالهتمام جزییات بحث ساخت سایت بدون کدنویسی را بدانید.

طراحی سایت بدون کدنویسی ممکن است؟ 

با وجود سیستم‌های مدیریت محتوا و هسته های آماده سایت این ایده کاملا قابل اجرا است. سیستم‌های مدیریت محتوا یا CMS، سیستمی هستند که از قبلا طراحی شده و هسته‌ی مدیریت وب‌سایت شما را پیاده سازی می‌کنند. با وجود این سیستم‌ها بخش عظیمی از کدنویسی کاسته می‌شود. محبوب‌ترین و منعطف‌ترین سیستم مدیریت محتوای موجود در حال حاضر در دنیا، جوملا و وردپرس است.جوملا و وردپرس یک سیستم متن باز و رایگان است که کار کردن با آن ساده و لذت بخش است. با یادگیری این سیستم می‌توان بدون کدنویسی یک سایت راه‌اندازی کرد.

بدون برنامه‌نویسی طراحی سایت کنیم

بهترین و بهینه‌ترین روش برای راه‌اندازی سایت بدون کدنویسی، استفاده از جوملا یا وردپرس است. به کمک جوملا یا  وردپرس شما از کدهایی که قبل توسط بهترین برنامه‌نویس‌ها ایجاد شده‌اند، به رایگان استفاده می‌کنید. اما شرکت پانید مدیرمحتوای خود را برای طراحی سایت بدونه نیاز به کد نویسی طراحی کرده است به نام پانید برای راه‌اندازی وب سایت بدون نیاز به برنامه نویسی نصب مدیر محتوای پانید به راحتی انجام چند کلیک است و کافیست طبق روالی که به شما گفته می‌شود آن را انجام دهید. بعد از نصب پانید باید کار کردن با پنل آن را فرا بگیرید. سپس به سراغ نصب یک قالب بروید. شاید جذاب‌‌ترین مرحله‌ی کار همین بخش باشد: انتخاب و نصب قالب. قالب وب‌سایت بخش ظاهری سایت را تشکیل می‌دهد. همان بخشی که به وب‌سایت مراجعه می‌کنید آن را می‌بینید. در واقع بخشی که نمای کلی و قابل مشاهده برای کاربران را تشکیل می‌دهد. بعد از نصب و تنظیمات قالب، وب‌سایت شما در دسترس خواهد بود. البته گذر از این مراحل خود شامل نکات مهم و ریزی است که باید آن‌ها را مدنظر داشته باشید. با رعایت این نکات کلیدی می‌توانید به نتیجه‌ی خوبی برسید. پس برای طراحی وب سایت بدون کدنویسی لازم است به خوبی کار با مدیر محتوای پانید را یاد بگیرید. و اما پیشنهاد ادمین سایت برای یادگیری پانید…

 

یادگیری مدیر محتوای پانید، بهترین راه برای ساخت سایت بدون برنامه‌نویسی

برای یادگیری پانید نیازی به صرف هزینه و زمان زیادی نخواهید داشت. کافیست نکات و مطالب را به صورت دسته‌بندی شده و صحیح بیاموزید. به همین جهت دو پیشنهاد خیلی عالی برای شما همراهان عزیز ادمین‌سایت داریم:

۱- آموزش رایگان مدیر محتوای پانید

در ادمین‌سایت بخشی به نام آموزش‌های رایگان داریم. بخشی که بسیاری از مطالب را می‌توانید به صورت دسته‌بندی شده و استاندارد بیاموزید. تمامی مطالب درس به درس با توضیحات جامع در اختیار شما قرار خواهند گرفت.

۲- آموزش ویدیویی مدیر محتوای پانید

اغلب کاربران، تیم ما را با کیفیت تولید محتوای آن می‌شناسند! به این دلیل که برای ما مهم است چه مطالبی تحویل کاربر می‌دهیم! این حساسیت در دوره‌های ویدیویی ادمین سایت به مراتب بالاتر است.

در آموزش ویدیویی مدیر محتوای پانید، شما می‌توانید از ابتدایی‌ترین نکات یک وب‌سایت مثل نحوه شکل گیری صفحات سایت، تعریف هاست و دامنه، نحوه خرید هاست تا اصلی‌ترین نکات مثل انتخاب قالب پانید، انجام تنظمات آن و… را گام به گام در قالب آموزش‌های ویدیویی بیاموزید.

در واقع این آموزش فقط مختص پانید نیست! این یک آموزش راه‌اندازی وب سایت بدون کدنویسی است و مباحث آن بسیار فراتر از بحث پانید است.

در آموزش ویدیویی از هیچ نکته‌ای چشم پوشی نشده و شما به صورت پروژه محور نحوه ساخت سایت بدون کدنویسی را می‌آموزید. با کلیک روی دکمه‌ی زیر، جزییات بیشتر و سرفصل کامل این آموزش را در صفحه توضیحات مشاهده کنید.

چرا باید مدیر محتوای پانید را انتخاب کنم؟

بخواهم خیلی خلاصه بگویم، اگر شما به دنبال روشی برای طراحی سایت بدون کدنویسی هستید، شک نکنید که انتخاب پانید وب بهترین راه است. چرا که استفاده از آن دست شما را برای هرگونه توسعه، تغییرات و بهبود باز می‌گذارد. شناخته شده و ایمن است. همچنین بسیاری از وب‌سایت‌های بزرگ در دنیا با پانید ساخته شده‌اند.

همین وب‌سایتی که در حال مطالعه‌ی مقاله‌ای از آن هستید، پانید است! پانید سیستم قدرتمند و محبوبی که است که روز به روز محبوبت آن بیشتر از قبل می‌شود.

استفاده از سیستم‌های مدیریت محتوای دیگر به اندازه پانید راحت و توسعه پذیر نیستند. در بسیاری از آنها برای کوچکترین توسعه‌ای باید هزینه پرداخت کنید. حال آنکه در پانید به لطف وجود میلیون‌ها افزونه و قالب رایگان می‌توانید در عرض چند دقیقه امکانات مختلفی را بدون هزینه به سایت خود اضافه کنید.


مهمترین قابلیت‌های مدیر محتوای پانید

  • پانید کاملا رایگان است و رایگان خواهد ماند!
  • هرنوع وبسایتی را می‌توان با پانید وب ساخت! از وبسایت خبری و شرکتی گرفته تا فروشگاهی و شبکه‌اجتماعی!
  • تقریبا برای هرکاری که به ذهنتان خطور کند، یک افزونه دارد که نیاز شما را رفع کند. (بدون نیاز به برنامه‌نویسی سایت خود را توسعه می‌دهید.)
  • بسیار انعطاف‌پذیر طراحی شده و برنامه‌نویسان به راحتی می‌توانند آن‌را سفارشی‌سازی کنند.
  • وردپرس با زبان محبوب php طراحی شده و سازگار با سرور‌های لینوکس است.
  • منابع بسیار زیادی برای یادگیری و رفع مشکلات پانید وب وجود دارد.

به دنبال وب‌سایت باشید، اما نه هر وب‌سایتی!

در عصری که بسیاری از خریدها، تحقیقات و… در اینترنت انجام می‌گیرد، داشتن وب‌سایت امری ضروری و اجتناب ناپذیر است. اما توجه کنید که از ابتدا با اصول صحیح، این کار را انجام دهید. تا بعد از گذشت چند ماه یا چند سال با مشکلات مختلف مثل بهینه‌نبودن سایت، مواجه شدن با ارورهای گوناگون، کندی سرعت سایت، بالا نیامدن در نتایج گوگل و… مواجه نشوید.

جمع بندی مهم:

نکته‌ای که باید به آن توجه کنید، این است که وقت خود را درجایی صرف کنید یا سرمایه‌گذاری کنید که قابل اطمینان و توسعه باشد. بسیار دیده‌ایم که وب‌سایت‌هایی را با سایت‌ساز‌ها و سیستم‌های مدیریت محتوای مختلف ایجاد کرده‌اند، بعد از چند سال فعالیت در سایت ، به علت مواجه شدن محدودیت‌های مختلف، قصد تغییر و مهاجرت به مدیر محتوای پانید را داشته‌اند. بهتر است از ابتدا مطمئن انتخاب کنیم.