بهبود طراحی سایت روانشناسی طراحی سایت یکی از موثرترین روش ها برای کسب نتیجه دلخواه و مطابق با خواسته ها از طراحی یک  سایت است. همه ما هنوز! انسان هستیم، با وجود تمام دانش ما نسبت به دنیای اطرافمان، یکی از چیزهایی که ما احاطه کاملی به آن نداریم، سایر انسان ها هستند. او چه فکر میکند؟ من از طرف مقابلم چگونه درخواست کنم که باعث واکنش نشان دادن او گردد؟ چرا او به این طرز درخواست پاسخ مثبت میدهد؟ چرا این کودکان به محصولات رقبا  بیشتر تمایل دارند تا محصولات ما؟ و بسیاری دیگر از این سوال ها که شاید هیچ گاه نتوانیم جوابی کامل به آن بدهیم.

 رفتارهای انسان تحت تاثیر فاکتورهای متعددی می باشد، از حضور شخصی در کنارش تا رنگ پیراهنی که در آن روز پوشیده. چیزی که باعث بهبود طراحی وب سایت شما میشود این است که بدانید چه عواملی باعث میشود یک وب گرد چیزی را انتخاب و یا کلیک نماید. مطابق با برخی از تحقیقات علمی، ورشهای که منجر به بهبود طراحی سایت نسبت به سایت دیگری می گردد به دست آمده است. یادگیری این روشها به ما در پیاده سازی آن ها در طراحی سایت هایمان و یافتن میزان کاربردی بودن آن کمک مینماید.

هارمونی رنگ در طراحی سایت

بر اساس تحقیق در peer-reviewed journal محقق دریافته است که تنها 25 ثانیه زمان میبرد که نظر یک بازدیدکننده در خصوص محصولی شکل بگیرد و بین 40 تا 80 درصد این نظر بر پایه رنگ بندی آن محصول استوار است. طراحان سایت زیادی بر این باورند که “هارمونی رنگی، میتواند یک سبک یا احساس را تحت تاثیر قرار دهد و این یک مورد ضروری برای برند سازی و طراحی وب سایت می باشد. برای هر کسب و کاری مهم است که مشتری هدف خود را در سایتش نگه دارد.

 

ترقیب بازدید کننده به انجام کارهای مورد نظر طراح سایت

ترقیب به انجام کار، قدرت است و اینکه شما بتوانید مسیری برای انتقال بازدید کننده به آنچه شما لازم دارید، باشد، ایجاد نمایید از اهمیت بالایی برخوردار است.

 رسانه

در بیشتر پژوهش ها نمایان شده است که استفاده از انواع واسط های محتوایی رسانه ای در وبگاه تاثیر زیادی دارد. در این تحقیق ها به عنوان یک مورد تحقیق نشان داده شده است که با استفاده از رسانه های غنی شده، اعم از فیلم، تصویر و موزیک میتواند به تعامل بیشتر کاربر با وبگاه شما کمک شایانی نماید.

 تصمیم گیری

پژوهش روانشناسی در طراحی سایت نشان داده است که اگر تعداد عنوانهای پیش روی یک مشتری یا وبگرد  زیاد باشد، احتمال اینکه  بازدیدکننده نتواند هیچ کدام را انتخاب نماید بالا میرود. اگر سایت شما شلوغ باشد، نرخ پرش ها در وبگاه شما بالا میرود ولی نتیجه گیری از این تغییر مکان ها کمتر خواهد شد. بهتر است که از شلوغی در طراحی سایت پرهیز شود، گزینه های انتخاب، دکمه های جابه جایی را تا جایی که امکان دارد کم و کاربردی کنید.

بهینه سازی

تحقیقات نشان داده است سئو درست سایت باعث می شود مشتری و بازدیدکننده سایت با کمترین زمان به صفحه دلخواه خود هدایت شود به شرطی که نقشه سایت در بهینه سازی سایت به درستی انتخاب شده باشد، کمترین دانش وب سایت شما قابل درک میشود.

عضویت در خبرنامه