بر اساس نتایج تحقیقات و آمار موجود، به طور میانگین، بیش از 60% حجم خروجی وبسایت ها را تصاویر تشکیل می دهند. از این رو این موضوع در هنگام رویارویی با تصاویری با تعداد و حجم بالا بر روی سرعت بارگذاری، پهنای باند و ... تأثیر منفی خواهد گذاشت. در طراحی سایت، با توجه به اینکه قسمت عمده‌ای از پردازش بر روی یک سرور مرکزی انجام می‌شود

 بهینه‌سازی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. از این رو سعی داریم تا پردازش های سنگین را تا زمانی که به نتایج آن‌ها احتیاج نیست به تاخیر بیندازیم. یکی از روش‌های انجام این کار و افزایش سرعت، تکنیک«Lazy Loading» یا همان بارگذاری دیرهنگام است.

 

در این روش عکسهای موجود در متن، آواتار یا نیمرخ‌ها و حتی iframe ها تا زمانی که در محدوده‌ی دید کاربر قرار نگرفته اند لود نخواهند شد و در نتیجه بخش های اصلی صفحه سریع‌تر بارگذاری میشوند. برای مثال میتوان گفت که از این روش برای تاخیر در واکشی بخشی از اطلاعات پایگاه داده استفاده می شود. استفاده از این تکنیک می‌تواند سرعت شروع به کار را افزایش دهد. از طرف دیگر اگر درخواستی برای اطلاعات مورد نظر ایجاد نشود و در نتیجه یک واکشی سنگین از پردازش‌های نرم‌افزار حذف خواهد شود.

نگاهی اجمالی بر ویژگی های افزونه

Lazy loading به شکل چشمگیری از فشار بر روی سرور می کاهد

از مصرف بیهوده پهنای باند جلوگیری میکند

 زمانی که اسکرول را پایین می آورید، افکت زیبایی به تصاویر شما می دهد

 سرعت بارگذاری مطالب را بالا میبرد

این افزونه از جی کوئری کمک می گیرد

این افزونه کمک می کند تا فقط تصاویری که دیده می شنوند

 

لودشوند در نتیجه این افزونه نقطه قوتی برای سئوی سایت شما محسوب می شود.

 

 

عضویت در خبرنامه