اگرچه در طراحی سایت تفاوت یو ای و یو ایکس برای مشتری نمایان نیست و مشتری برای هریک از این دو مورد با یک شخص سروکار دارد، اما با این حال بهتر است که برای یک خروجی بهتر روی هر یک از این زمینه ها افراد جداگانه ای فعالیت کنند.

 

 حال در ادامه به شرح تفاوت یو آی و یو ایکس میپردازیم:

تعریف UI این کلمه مخفف User Interface به معنی رابط کاربری است. رابط کاربری اصولا به ظاهر امر، چگونگی صفحه بندی سایت و نحوه ارائه محصول کار تمرکز دارد. در حقیقت یو آی ظاهر یک سیستم نرم افزاری است که کاربر به شکل مستقیم با آن ارتباط دارد.

 

فعالان این زمینه کاری باید در زمان طراحی UI، اصول و قواعد UX را رعایت کنند و با استفاده از ابزارها مسیری که طراح یو ایکس به آنها رائه کرده است را پیاده سازی کنند.

تعریف UX

UX مخفف کلمه User Experience به معنی “تجربه کاربر” می باشد. UX معمولا شامل رفتارها، احساسات و نگرش های کاربر درباره تجربه استفاده از یک نرم افزار می باشد. در حقیقت طراحان UX تمام تلاش خود را میکنند تا بهترین روند در آشنایی یک کاربر با یک محصول را در پیش بگیرند. اهمیت این موضوع به قدری بالاست که اگر طرح و برنامه شما تجربه و حس خوبی به کاربر منتقل نکند، کاربر دیگر از محصول شما استفاده نخواهد کرد. درنهایت از جمله ابزارهایی که در طراحی UI وUX کاربرد دارند ابزارهایی مانند Photoshop, Sketch, Illustrator, Fireworks, InVision هستند.

 

عضویت در خبرنامه