از آنجایی که رنگها تاثیر زیادی بر مردم دارند؛ انتخاب رنگ های مناسب و صحیح به اندازه انتخاب گرافیک و درج محتوای خوب برای سایت حائز اهمیت است.این انتخاب به اندازه ای مهم است که با رعایت اصول آن میتوانید ذهن بیننده را تحت تاثیر قرار داده و برند خود را در میان مردم محبوب کنید. از این رو در این مقاله به بیان پیشنهاداتی برای انتخاب رنگهای صحیح در طراحی سایت میپردازیم.

 نخست متن شما باید واضح و خوانا باشد برای اینکار از رنگهایی استفاده کنید که برای چشم جذاب باشند. گرچه رنگهای سیاه و سفید، انتخاب پیش فرض است اما ترکیبات دیگر مانند رنگهای روشن روی زمینه تیره، انتخاب های مناسب دیگر هستند.

 

علاوه بر این، برای رنگهای پیوسته در همه مرورگرها، از رنگهای Web Safe استفاده نمایید. شاید برایتان سوال پیش بیاید که رنگهای Web Safeچه رنگهایی هستند؟ برای توضیح باید بگوییم که 216 رنگ وجود دارند که در همه مانیتورها و مرورگرها به شکلی یکسان نشان داده میشوند.

 

این 216 رنگ، رنگهای Web Safe نامیده می شوند. رنگهای Web Safe، لامپهای خلا، LCD و تلویزیون پلاسما، همگی، رنگها را بگونه ای متفاوت نشان می دهند. با این وجود اگر پیوستگی در رنگها در سایت شما مهم است، باید تنها از رنگهای Web Safe استفاده کنید. از سوی دیگر حدالامکان از تصاویری با شدت رنگ معمولی برای بک گراند استفاده نکنید چرا تا میزان زیادی در خوانایی متن اثر منفی دارد.

 

از این رو اگر از تصویری استفاده می کنید، به آن ویژگی watermark دهید. در کلام آخر وقتی سایتی را طراحی می کنید، تم رنگی را انتخاب کنید، ظاهر کلی سایت بسیار مهم است و به اندازه مطالب درج شده در آن اهمیت دارد. این موضوع یکی از چارچوب های مهمی است که در آینده باعث محبوب شدن یا کنار گذاشته شدن سایت شما میشود.

 

 

عضویت در خبرنامه