همیشه این طور نیست که داشتن یک سایت تضمین کننده موفقیت و افزایش فروش شما باشد.گاهی اشتباهات موجود در سایت میتواند مشتریان بالقوه شما را نابود کند.بنابراین داشتن دانش کافی برای ساخت یک سایت به راحتی میتواند باعث کنار رفتن رقبای نه چندان کاربلد و افزایش مشتریان شما شود.

 

در این مقاله برخی از راهکارهای موفقیت در جذب مشتریان سایت را برای شما عنوان میکنیم.

 

1. وب سایت خود را به روز کنید.چرا که با وجود پیشتاز بود در صنعت خودتان، در صورت داشتن یک سایت قدیمی،شرکت شما در نظر مخاطب راکد و دور از تکنولوژی جلو داده میشود.

 

2. اطلاعات صریح و روشنی از کار خود ارئه دهید.حتما در یکی از قسمت های اصلی سایت خدمات و محصولات خود را به شکلی روشن به مخاطب معرفی کنید.در غیر این صورت مشتری به دلیل نداشتن اطلاعات کافی از زمینه کاری شما به سراغ رقبایتان میرود.در ضمن برای جذاب تر کردن این موضوع استفاده از تصاویر و ویدیو در معرفی محصولات را فراموش نکنید.

 

3. زمان بارگذاری را کاهش دهید.چرا که غریب به نیمی از مخاطبین یک سایت انتظار دارند تا که سایت شما کمتر از 3 ثانیه بارگذاری شود.این نکته را در نظر داشته باشید که بازدیدکنندگان صبور نیستند و در صورت کند بودن سایت ،به راحتی آن را خواهند بست. بدین منظور از راه حل هایی همچون بهینه سازی با کاهش حجم تصاویر، کاهش تغییر آدرسهای URL و ... کمک بگیرید.

 

4. برای برند سازی وقت بگذارید. اگر مخاطب پس از بازدید از سایت به طور واضح تشخیص ندهد که سایت شما در چه زمینه ای فعالیت دارد به این معنی است که شما برای برندسازی وقت کافی نگذاشته اید.برندیگ، از استراتژی های قوی جذب مشتری است. بدون داشتن نام تجاری مشخص و روشن نمی توانید رقبای خود را ازمیدان به در کنید.

 

5. لطفا پیچیده و دست نیافتنی نباشید.راه های ارتباطی را برای مخاطب باز بگذارید تا هر زمانی که مایل به برقراری ارتباط بود با چند کلیک ساده شما را پیدا کند.در ضمن فرم تماس ساده و کوتاهی برای مخاطب خود طراحی کنید تا باعث سردرگمی و فرار مخاطب نشوید.

 

عضویت در خبرنامه