همانطور که میدانید در دنیای تجارت امروز سایت های فروشگاه ساز پیشرفت قابل توجهی داشته و رقابت تنگاتنگی میان آنها صورت گرفته است. از این رو بسیار مهم است که در فروشگاه ساز خود کمترین خطا را داشته تا مشتریانتان را از دست ندهید. به همین جهت برای جلوگیری از این اتفاق در این بخش برخی از خطاهای رایج در فروشگاه ساز را برایتان شرح میدهیم.

پرهیز از تصاویر کم کیفیت

شما با قرار دادن تصاویر بزرگ با وضوح بالا به مشتری این حس را القا می کنید که همانند خرید حضوری به راحتی میتواند کیفیت محصول را بررسی کند. همچنین اضافه کردن اطلاعات بیشتر در باره کالا مشتری را برای خرید مصمم تر خواهد کرد. تصاویر کم کیفیت باعث عدم اطمینان مخاطب به سایت و محصول شما میشود و در نتیجه به از دست رفتن مشتری می انجامد.

 

در ارائه اطلاعات خسیس نباشید

محصول خود را به طور روشن و واضح معرفی کنید در غیر این صورت کاربر سایت شما را ترک خواهد کرد. زمانی که اطلاعات کامل را در اختیار مخاطب قرار دهید او به راحتی میتواند تصمیم بگیرد که کالای شما مطابق نیازش هست یا خیر. بنابراین با اعتماد کامل میتواند خرید خود را انجام دهد.

 

مشتری را مجبور به ایجاد حساب کاربری نکنید

برای کاربر مزاحمت ایجاد نکنید. از این رو پیش از خرید او را مجبور عضویت در سایت نکنید. اگر برایتان مهم است که کاربر در سایت شما عضو شود بهترین زمان برای اینکار پس از اتمام خرید است. از مشتری بخواهید که برای پیگیری خرید خود لازم است که عضو سایت باشد.

 

سئو سایت خود را فراموش نکنید

مخاطبین فروشگاه مورد نظر خود را از صفحات اول گوگل انتخاب میکنند.بنابراین بخش مهمی از برنامه خود را در جهت بالا رفتن رتبه سایتتان در گوگل طرح ریزی کنید.

 

ریسپانسیو باشید

برای جلوگیری از به هدر رفتن مخاطبین ،سایت خود را با تمامی دستگاه ها و پلتفرم ها سازگار کنید و مطمئن باشید که اینکار خیر شما بی جواب نمیماند و گوگل نیز از سایت ریسپانسیو شما استقبال خوبی به عمل خواهد آورد.

 

سرویس دهی ضعیف را کنار بگذارید

از ارائه امکانات کامل به مشتری دریغ نکنید برای مثال امکان برگشت کالا،تعویض وسایر خدمات را برای آنها فراهم کنید.در غیر این صورت مشتری به فروشگاه رقیب شما مراجعه خواهد کرد.

 

خودتان را از مشتری پنهان نکنید

راه های ارتباطی متنوعی از قبیل فرم تماس،شماره تلفن و ایمیل فراهم کنید و این اطلاعات را در بهترین موقعیت سایت قرار دهید تا مشتری بتواند به راحتی آن را پیدا کند. با این کار اعتماد مشتری را به خود جلب خواهید کرد. دلیل این کار آن است که زمانی که مشتری به شما اعتماد میکند واطلاعات کارت بانکی خود را به شما میدهد، در مقابل از شما توقع دارد که با وی روراست باشید و در صورت بروز مشکل به کمک او بشتابید.بنابراین در صورت مخفی بودن اطلاعات تماس مشتری سایت شما را ترک خواهد کرد.

 

عملیات پرداخت را کوتاه کنید

به قطع یقین یک پروسه پرداخت طولانی و پیچیده کاربر را خسته و از فروشگاه شما دلزده میکند.حدالمکان این روند را کوتاه و ساده کنید و از گیج کردن مشتری بپرهیزید.

 

 

عضویت در خبرنامه