بوت استرپ يكي از فريم ورك هاي تولید صفحات وب است كه در طراحی سایت و وب اپلیکیشن ها کاربرد دارد. از جمله ویژگی های بوت استرپ متن باز بودن و امکان دانلود رایگان آن است.

 

این فریم ورک به طراحی سایت كمك ميكند تا قالبهاي زيبا و واكنش گرا توليد كنند. طراحی سایت واکنش گرا به این معناست که وب سایت شما بدون نیاز به اسکرول کردن در تمامی پلتفرم ها و دستگاه ها به بهترین شکل نمایش داده شود.

یکی از خصوصیات سایت های واکنش گرا سرعت بالا آنها است . این موضوع اهمیت بسیار زیادی در سئو سایت شما دارد. از آن جهت گوگل به این گونه سایت ها علاقه مند است که با توجه به استفاده بیشتر کاربران از موبایل و تبلت، طراحی سایت های واکنش گرا موجب رضایت بیشتر کاربران می شود و مدت زمان بیشتری را در آنها سپری می کنند. در نتیجه رضایت کاربران از سایت، گوگل نیز شما را در نتایج جستجو بالاتر می برد.

کار با بوت استرپ بسیار آسان است و از آنجایی که داری افزونه های جاوا اسکریپت است، به راحتی می توان با ویرایش کردن به طراحی سایت خود جلوه های جذاب داد. تنها لازم است قبل از استفاده از آن زبان های HTML ، CSS وJavaScript را فرا گرفته باشیم.

 

درادامه به معرفی بارز ترین ویژگی های این فریم ورک میپردازیم.

• پشتیبانی از مرورگرها: بوت استرپ از اکثر مرورگرها پشتیبانی میکند به طوری که حتی اینترنت اکسپلورر نسخه 8 نیز به زیبایی تمام سایت های طراحی شده با این فریم ورک را نمایش می دهد.

• عدم وجود پیچیدگی : شما با آشنایی مقدماتی از HTML و CSSمیتوانید به راحتی با بوت استرپ کار کنید.

• طراحی ریسپانسیو: بوت استرپ از نسخه دو به بعد، مجهز به ابزاری برای طراحی های واکنش گرا شد. با این وجود مشکلی در نمایش صفحه وب در دستگاههای مختلف پیش نمی آید .

• این فریم ورک به لحاظ دارا بودن کتابخانه و ابزار آماده و رایگان دارای سرعتی بالاست .

 

گرچه بوت استرپ معایب شایان توجهی ندارد اما با این وجود گاهی پیرامون سنگین بودن و پایین بودن سرعت لود و شبیه به هم بودن سایتهایی که از این فریم ورک استفاده میکنند صحبت هایی میشود اما با این حال متن باز بودن بوت استرپ این موارد را برای طراح سایت حل خواهد کرد و به راحتی میتوان با اندکی دانش برنامه نویسی تغییرات مورد نظر را بر روی آن اعمال کرد.

 

 

 

عضویت در خبرنامه