ایمیل مارکتینگ به زبان ساده یعنی ارسال ایمیل با سرعت بالا به میلیونها نفر در سطح کشور جهت معرفی خدمات و یا محصولات خود. ایمیل مارکتینگ از آن جهت حائز اهمیت است که يكي از بهترين و به صرفه ترين روش هاي تبليغاتی است.

 

شما با کمک ایمیل مارکتیگ میتوانید محصولات و خدمات خود را با كمترين هزينه به افراد زیادی در سراسر جهان معرفي نمايید. علاوه بر این، مي توان گروه خاصي از كاربران را براي معرفي محصولات انتخاب نمود، از این رو یک از هدفمندترین روش های تبلیغاتی نیز محسوب میشود.

 

اما با این حال باید دقت داشت که این کار ظرافت بالایی را میطلبد و در صورت بروز اشتباه ایمیل شما به راحتی تبدیل به اسپم شده و به پوشه هرزنامه ها منتقل میشود. به همین دلیل در این اینجا سه سکوی سقوط در ایمیل مارکتیگ را برای شما شرح میدهیم تا در آینده در بازاریابی خود دچار سقوط آزاد نشوید.

 

عجول نباشید

عجول بودن قاتل ایمیل مارکتیگ شماست. گاها اتفاق می افتد که بازاریابان بدون برنامه ریزی قبلی ناگهان تصمیم می گیرند ایمیل تبلیغاتی بفرستند و همان لحظه اقدام به ارسال ایمیل می کنند. برخی از آنها نمی دانند چه عنوانی برای ایمیل خود انتخاب کنند و از آنجا که عنوان ایمیل مهم ترین نقش را در باز شدن ایمیل ها دارد، مخاطب به دلیل جذاب نبودن عنوان و یا محتوای ایمیل، در برنامه خود شما را به عنوان یک هرزنامه معرفی میکند. بنابراین قبل از اینکه ایمیل خود را ارسال کنید، مطمئن شوید ایمیل شما از هرنظر دارای شرایطی مناسب است.

 

اجازه بگیرید

قبل از اینکه سرمایه خود را در در ایمیل مارکتیگ به جریان بیندازید، از مخاطبین اجازه بگیرید. این کار آسان تر از چیزی است که فکر می کنید و منجر به شکایات اسپمی کمتر، امکان تحویل بهتر، کاهش مسئولیت قانونی و مهم تر از همه نتایج بهتری در باز شدن و کلیک لینک داخل ایمیل ها می شود. برای اینکار کافی است کاری کنید خود مخاطب آدرس ایمیلش را به شما بدهد. این کار معمولا به این صورت انجام می شود که در سایت مطلبی ارزشمند برای دانلود قرار می دهید و وقتی مخاطب می خواهد آن را دانلود کند، از او می خواهید آدرس ایمیل را وارد کند تا لینک دانلود برایش ارسال شود. بهتر است همانجایی که ایمیل مخاطب را می گیرید جمله ای نوشته باشید که شخص با این دانلود اجازه می دهد که ایمیل های از طرف سایت شما به او ارسال شود.

 

همه مخاطبان شما را به خاطر ندارند

ممکن است که در گذشته افرادی با پر کردن فرم های ثبت نام شما، ایمیل خود را در اختیارتان قرار داده باشند اما با این حال این امکان وجود دارد که این افراد ثبت نام و عضوت خود را فراموش کرده باشند. در نتیجه ایمیل شما را وارد لیست اسپم خود کنند. این اتفاق بیشتر زمانی رخ میدهد که شما مرتبا با اعضای فهرست خود ارتباط برقرار نمیکنید. بنابراین در هر یک از ایمیل های ارسالی فرض را بر آن بگذارید که گیرندگان با شما و خدماتتان آشنا نیستند. از این رو در متن ایمیل به طور خلاصه وار و کوتاه به تمام اطلاعات لازم اشاره کنید تا امکان کلیک شدن لینک های داخل ایمیل افزایش یابد.

 

 

عضویت در خبرنامه