می‌توان گفت که برندینگ شامل ذهنیتی است که شما از شرکت یا محصول یا چیز‌های دیگر در ذهن کاربران و مخاطب خود ساخته‌اید و به صورت ساده‌تر می‌توان گفت که برندینگ درک و حسی است که راجب یک فرد یا یک محصول یا حتی یک شرکت در ذهن مشتریان و کاربران شکل گرفته است.

می‌توان گفت که برندینگ شامل ذهنیتی است که شما از شرکت یا محصول یا چیز‌های دیگر در ذهن کاربران و مخاطب خود ساخته‌اید و به صورت ساده‌تر می‌توان گفت که برندینگ درک و حسی است که راجب یک فرد یا یک محصول یا حتی یک شرکت در ذهن مشتریان و کاربران شکل گرفته است. برای مثال ما اگر بخواهیم دلیل توانایی و پیشرفت یک شرکت را بسنجیم باید به وضع برند آن شرکت دقت داشته باشیم که محصولات این شرکت از یک برند معتبر ساخته شده است و برخورد افراد نسبت به محصول این شرکت چگونه بوده است؟

 

اهداف مهم از برند سازی یک جنس و محصول این است که در ذهنیت مردم و افراد گوناگون و از محصول خود یک چشم انداز خوب بسازیم تا زمانی که نیاز خود را در دستان شما پیدا و احساس کنند. برند سازی موجب است که از هر زمان و تایمی استفاده کنیم تا بدانیم چه دلیلی باعث شده است که افراد یک برند را نسبت به اکثر برندهای دیگر انتخاب کرده‌اند.

 

برندینگ در واقع محصول گزارش و پیام‌هایی است که از رسانه‌ها می بینید و می‌شنوید و در واقع هر چقدر تعداد این گزارش‌ها و پیام‌ها بیشتر باشد و نیز محتوا و معنی آن برای مخاطب مفیدتر و مطلوب‌تر باشد، نام تجاری شرکت بزرگتر و قوی‌تر شده است. به صورت کلی می‌توان بیان کرد که برند چیزی است که مخاطبان و کاربران شما می‌گویند، نه صاحبان شغل و کار. یعنی برند یک واژه ایست که فقط توسط مخاطبان شما تعریف می‌شود.

 

برندینگ

 

شروع ابزارهای برندینگ از کجا بود؟

 

بیان قوی دکتر امیر اخلاصی در کتاب برند سازی خود 8 ابزار برای مدیران بازاریاب گذاشته است که با استفاده از آن‌ها با مخاطبان خود مرتبط شوند و یک برند قوی و محکم بسازند: 1 تبلیغات 2 روابط عمومی 3 پیشبرد فروش 4 بازاریابی مستقیم 5 فروش شخصی 6 بسته بندی 7 رویدادها و اسپانسرها 8 خدمات مشتری

حالا در اکثر منابع بین المللی وسایل و ابزارهای زیادی دسته بندی شده است که در بررسی این اتفاقات جدید و امروزی کمتر از لطف نیستند.

ابزارهایی که برای ساخت برند ضروری و واجب هستند عبارتند از: 1 شنیداری ( صدا و آوا ). 2 برند ویدیوئی. 3 برند دیداری. 4 تولید محتوا و بازاریابی. 5 فعال سازی برند. 6 برند رویدادها و مراسم‌ها. 7 تبلیغات دهان به دهان.

 

مادر برند شنیداری می‌توانیم برای مثال داستان و قصه را نام ببریم که روش‌های خیلی خوبی برای ارتباط با دیگران است و هم چنین از طریق موسیقی می‌توانیم افرادی را از همه جای کره زمین مخاطب خود قرار دهیم و نیز از طریق محتوا می‌توانیم اطلاعاتی به مخاطبان خود بدهیم و ببینیم که محصولمان گزینه مورد نظر مشتریان است یا نه؟

 

 یا اینکه با بازاریابی می‌توانیم محصول خود را به بقیه افراد بشناسانیم، زیرا اگر راجب محصول خود با دیگران صحبت نکنید، چطور مخاطبان و کاربران می‌توانند شما و محصولتان و برند شما را بشناسند. شما نیز در مراسم‌ها می‌توانید برای مخاطبان خود صحبت کنید که شما چه فردی هستید و کارتان چیست و بعد برند خود را به مخاطبان معرفی کنید و نیز در آخر داستان برندتان باید آنقدر شفاف و دقیق و با همه ویژگیها و جزئیات کامل بیان شود تا مخاطب را به هیجان و شوق بیندازد تا برای شنیدن این داستان با اشتیاق پیش شما حضور پیدا کند و داستان شما را در ذهنش به خاطر بسپاردو نیز اگر در کار شما چند مخاطب وجود دارد باید طوری توصیف کنید و صحبت کنید تا لحن و صحبت‌هایتان به طوری تغییر کند و برای آن‌ها مناسب و جذاب باشد.

 

عضویت در خبرنامه